dzisiaj jest: 1 kwietnia 2023. imieniny: Grażyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
wersja polska 

Księga gości

Dodaj wpis

Data: 2011-07-08 19:03:00
Nadawca: Żanna Goraj
E-mail: Zhgoray@gmail.com
Komentarz:  
Chwała Panu nawieki!

Witam serdecznie!
Jestem Dyrektorem Lwówskiego Chrześćjańskiego Teatru "Emmanuił". Mam na imię Żanna Goraj. Celem naszej działalności jest niesienie wieści o Zbawicelu do ludskich serc. Jesteśmy wędrującym zespołem. Mamy występy we więzieniach, jednostkach wojskowych,szpitalach, różnych szkołach etc. hj cfłej Ukrainie, a również - za granicą. Ponieważ ja od dziecka kocham Polskę, choc nie mam żadnych Polskich krewnych- jeszcze w dzieciństwie zaczęłam uczyć język Polski jako samouk. Teraz przetłumaczyłam jedną ze swoich sztuk i probuję uczyć po Polsku naszych aktorów. W listopadzie ubiegłego roku na zaproszenie Inspektoratów Więziennych z Rzeszowa oraz Lublina mieliśmy występy w Zakładach Karnych Medyki, Rzeszowa, Zamościa oraz Hrubeszowa. Gościła nas również Parafia Matki Bożej Saletyńskiej z Rzeszowa oraz w Lublinie Kościół Na Poczekajce.
Byliśmy zachwyceni naszym najperwszym pobytem w Polsce!
Na dzień dzisiejszy mieliśmy występy już w 9 Zakładach Karnych Polski.
Nas zapraszają 13-14 sierpnia dla występów Zakłady Karne Warszawy.
Sztuką którą będziemy prezentować- ma tytuł "Nietutejszy" Chodzi w niej o pewnym człowieku, który nagle znikł w rocznicę własnego ślubu. Matka, Żona, Sąsiedzie, Kochanka, Gość Zdaleka, Partner z biznesu i dużo innych ludzi na próżno poszukują znikłego Romana Nietutejszego. Okazuje się mnóstwo dobrych i złych czynów Romana. Wszystkie znajomi Nietutejszego przebywają w swoich kłopotach ziemskich i nie mają pojęcia, że Roman nagle umarł na ulice na zawał serca i w tej właśnie chwile stoi przed Najwyzszym Sędzią...
Staramy się grać po Polsku. Niektóre aktory po raz pierwszy w życiu wymawiają Polskie zdania, ale bardzo pragną to zrobić jaknajlepiej...
Czy moglibyście przy okazji zaprosić nas dla występów u Was? My nie występujemy za pieniędzy, ale jeśliby była możliwa jakaś pomoc finansowa dla części wypłaty wynajętego autobusa- bylibyśmy bardzo wdzięczni.
Oto jest nasza strona internetowa :http://emmanuil.lviv.ua/

.Czekamy bardzo na odpis i zasyłamy moc pozdrowień
Data: 2011-04-23 13:47:00
Nadawca: Marian Rybak
E-mail: mokszyc@gmail.com
Komentarz:  
Ciepłych, pełnych radości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego - radosnych spotkań przy wielkanocnym stole oraz smacznego jajka życzę wszystkim mieszkańcom Chotczy i okolic.

Przy okazji proponuję z ciekawości zajrzeć na stronę:
https://sites.google.com/site/klanygenealogia/home
Data: 2010-04-28 19:19:00
Nadawca: Татьяна
E-mail: 5blinov@mail.ru
Komentarz:  
Панове,братья! Какое страшное слово; "Катынь", оно от корня "кат" - "палач"... Россия плачет вместе с Польшей. Простите нас,храни Вас Бог.
Data: 2010-01-08 16:40:00
Nadawca: mietek
E-mail: milton@silesnet.pl
Komentarz:  
Życzenia Noworoczne dla mieszkanców wsi Baranów, w tym dla pp Wróblów od Hani i Mietka z Kępna.
Data: 2009-06-08 21:44:00
Nadawca: Татьяна
E-mail: 5blinov@mail.ru
Komentarz:  
В россии тоже есть Хотча! это название носят река и несколько деревень в Тверской области.
Data: 2009-02-19 20:23:00
Nadawca: zsalbut
E-mail: zsalbut@interia.pl
Komentarz:  
Jechałem nie dawno autobusem PKS ze studentem pochodzacym z Siekierki i zapytałem go czy wie kto to był " Ośka" Proszę sobie wyobrazić ,że nie wiedział. Panie Dyrektorze Zespołu Szkół w Chotczy gdybym był wójtem wyleciał by Pan ze szkoły na zbity łeb. Jak można np. w ramach lekcji wychowawczcych nie zainteresować uczniów historią rodzinnej ziemi.
Data: 2008-05-08 23:29:00
Nadawca: Monika Mazurkiewicz
E-mail: moniam@op.pl
Komentarz:  
Po raz pierwszy na tej stronie dzisiaj.I aż serce rośnie oglądając w galerii zdjęć taki piękny - mój "kraj lat dziecinnych, on zawsze zostanie święty i czysty jak pierwsze kochanie". I tęsnię "do tych pagórków leśnych, do tych łąk zielonych szeroko nad naszą Wisłą rozciągnionych, do tych pol malowanych zbożem rozmaitem - wyzłacanych pszenią, posrebrzanych żytem.Gdzie bursztynowy świerzop, gryka jak snieg biała, gdzie panieńskim rumieńcem dzięcielina pała, a wszystko to przepasane jakby wstęgą, miedzą zieloną, na niej z rzadka ciche grusze siedzą..."-i tu mój ukłon dla Adama Mickiewicza(trochę zmodyfikowałam Inwokację).Pozdrawiam Cię mój Ty kraju lat dziecinnych...
Data: 2008-05-04 16:45:00
Nadawca: Anita Krzyżanowska (Rutkowska)
E-mail: aria78@wp.pl
Komentarz:  
Pozdrawiam wszystkich mieszkańców najbardziej malowniczej gminy Chotcza, a organizatorom dziękuję za wspaniałą zabawę w dniu 03.05.2008r. :) Czekam z niecierpliwością na następną w sierpniu.
Data: 2008-03-12 22:58:00
Nadawca: Krzysztof Królak
E-mail: krzysztofkrolak@wp.pl
Komentarz:  
Witam! Nigdy nie byłem w Chotczy, ale wiele o tym miejscu słyszałem. A wszystko to za sprawą mojego dziadka, który po wojnie wyjechał na ziemie odzyskane i do Chotczy już nie wrócił. I jeszcze jedno, w tradycji rodzinnej zachował się przekaz o tym, że w 1915 roku wielu mieszkańców Chotczy i okolic uciekło przed Niemcami. Zawędrowali w głąb Rosji, aż na Powołże. Może ktoś wie coś na ten temat? Mój dziadek nazywał się Stanisław Małecki i zmarł w 1977r. Zawsze wspominał, że w "centrali" było lepiej. Pozdrawiam serdecznie! Krzysztof
Data: 2008-03-08 23:39:00
Nadawca: janek
E-mail: jan504@op.pl
Komentarz:  
Szukam wiadomości o moich przodkach. Dziadku Władysławie Goźlińskim ur. w Andrzejowie oraz babci Jadwidze Magierek ur. w Niemieryczowie. Dziadkowie mieszkali w Tymienicy. Jak coś wiecie to piszcie :) może znajdzie sie jakaś rodzina ?

Wszystkich wpisów 63
następne